Κωδικός προϊόντος: IPC-P213-AF40KC Κατηγορίες: , , Ετικέτες: , , Μάρκα:
Μοιραστείτε:
Περιγραφή
UNIARCH IP κάμερα IPC-P213-AF40KC, 4mm, 3MP, IP66, PoE, LED, SD, IR 30m
Δικτυακή κάμερα της Uniarch (Powered by Uniview Tech), με αισθητήρα ανάλυσης 3MP, φακό 4mm, εύρος υπέρυθρων IR έως 30m και εύρος LED έως 30m. Υποστηρίζει έγχρωμη νυχτερινή όραση, τροφοδοσία PoE και εξοπλίζεται με εσωτερικό μικρόφωνο και ηχείο για αμφίδρομη μεταφορά ήχου. Το σώμα της κάμερας είναι κατασκευασμένο από ανθεκτικό υλικό με στεγανοποίηση επιπέδου IP66, γεγονός που την καθιστά κατάλληλη για χρήση σε εξωτερικούς χώρους.
-αισθητήρας ανάλυσης 3MP
-υποστήριξη τροφοδοσίας PoE
-έγχρωμη νυχτερινή όραση
-ενσωματωμένο μικρόφωνο & ηχείο
-υποστήριξη καταγραφής σε micro SD (δεν συμπεριλαμβάνεται)
-στεγανοποίηση IP66
-εύρος υπέρυθρων έως 50m
-εύρος LED έως 30m
-ONVIF compliant
-2D/3D DNR (Digital Noise Reduction)
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Camera
Sensor: 1/2.8" progressive scan, 3.0 megapixel, CMOS
Min. Illumination: Color:0.005 lux (F1.6,AGC ON), 0 lux with IR
Day/Night: IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter: Auto/Manual, shutter time: 1 s ~ 1/100000 s
WDR: Digital
S/N: >52dB
Lens
Lens type: 4mm
Iris: Fixed, F1.6
Field of View (H): 90.5°
Field of View (V): 44.4°
Field of View (D): 111.3°
DORI
DORI Distance: Lens: 4.0mm, Detect: 73.5m, Observe: 29.4m, Recognize: 14.7m, Identify: 7.3m
Illuminator
IR Range: Up to 30m (98ft)
Warm Light Range: Up to 30m (98ft)
Wavelength: 850nm
IR On/Off Control: Auto/Manual
Video
Video Compression: Ultra 265, H.265, H.264
Frame Rate:
-Main Stream: 3MP (2304×1296), Max 20fps
-Sub Stream: 640×360, Max 20fps
Video Bit Rate: 128 Kbps~6 Mbps
ROI: Support
Video Stream: Dual streams
OSD: Up to 2 OSDs
Privacy Mask: Up to 4 areas
Image
White Balance: Auto/Outdoor/Fine Tune/Sodium Lamp/Locked/Auto2
Digital Noise Reduction: 2D/3D DNR
Smart IR: Support
Flip: Normal/Flip Vertical/Flip Horizontal/180°
HLC: Support
BLC: Support
Defog: Digital Defog
Events
Basic Detection: Motion detection, Audio detection
General Function: Access Policy, RTSP Authentication, User Authentication
Audio
Audio Compression: G.711U, G.711A
Two-way Audio: Support
Suppression: Support
Sampling Rate: 8 kHz
Storage
Edge Storage: Micro SD, up to 256 GB
Network Storage: ANR
Network
Protocols: IPv4, TCP, UDP, DHCP , RTSP, DNS, DDNS, NTP, HTTP, HTTPS, 802.1x, SSL
Compatible Integration: ONVIF (Profile S, Profile G), API
Pan & Tilt
Pan Range: 0° ~ 345°
Pan Speed: 1°/s ~ 40°/s, Preset speed: 40°/s
Tilt Range: 0° ~ 90°
Tilt Speed: 0.1°/s ~ 30°/s, Preset speed: 30°/s
Number of Presets: 256
Home Position: Support
Interface
Built-in Mic: Support
Built-in Speaker: Support
Network: 1x RJ45 10M/100M Base-TX Ethernet
General
Power: DC 12V +/-25%, PoE (IEEE 802.3af)
Dimensions: Φ 118mm x 199mm
Weight: 0.53kg
Working Environment: -30 °C ~ 60 °C, Humidity: </=95% RH (non-condensing)